Człowiek, który zarobił 147 milionów dolarów w Bitcoinie, zaginął.

CFTC twierdzi, że Benjamin Reynolds oszukał swoich klientów z Bitcoinu o wartości 147 milionów dolarów w 2017 roku. Nadal nie może go znaleźć.

CFTC nie jest w stanie wytropić Benjamina Reynoldsa, który rzekomo stoi za oszustwem Bitcoina z 2017 roku.
Benjamin Reynolds był dyrektorem firmy Control-Finance, a ponieważ firma została porzucona, Bitcoin jej użytkowników wart 147 milionów dolarów zaginął.
CTFC prosi sąd o załatwienie sprawy pod jego nieobecność.
United States Commodity Futures Trading Commission (CFTC) powiedziała na początku tego tygodnia, że nie może znaleźć człowieka rzekomo odpowiedzialnego za oszustwo kryptońskie za 147 milionów dolarów, więc prosi sąd o rozwiązanie sprawy bez niego.

Benjamin Reynolds, zaginiony mężczyzna godziny, był dyrektorem Control-Finance, brytyjskiej firmy inwestycyjnej zajmującej się krypto walutą, którą CFTC rzekomo zgarnął w 22.859 Bitcoin od ponad 1.000 klientów, gdy działała między majem a wrześniem 2017 roku.

Control-Finance przyciągnęła inwestorów obietnicami gwarantowanych miesięcznych zysków handlowych w wysokości 45%, zgodnie ze skargą CFTC. Utrzymywał inwestorów w zadowoleniu poprzez fabrykowanie cotygodniowych raportów handlowych, „kiedy w rzeczywistości obrońcy nie dokonywali żadnych transakcji w imieniu klientów i nie osiągali dla nich żadnych zysków handlowych“, twierdził CFTC w swojej pierwotnej skardze w czerwcu 2019 roku.

Najlepsze kryptograficzne wiadomości i funkcje w Twojej skrzynce odbiorczej

We wrześniu 2017 roku zrezygnowano z controllingu i zamknięto jego media społecznościowe. Powiedział swoim klientom, że ich Bitcoin Evolution był bezpieczny i zostanie im zwrócony, podczas gdy firma „zakończyła ich sprzeniewierzenie depozytów klientów Bitcoin“, twierdził CFTC.

Ale CFTC nie może namierzyć Reynoldsa. W związku z tym zwrócił się do sądu o rozstrzygnięcie sprawy pod jego nieobecność.

W piśmie złożonym w poniedziałek w New York Southern District Court, który znajduje się w tej samej dzielnicy Wall Street, CFTC napisał, że przygotowuje swój „wniosek o wydanie wyroku zaocznego“ przeciwko Reynoldsowi. Planuje złożyć swój wniosek do 20 sierpnia 2020 roku.

„We wniosku, jest prawdopodobne, że FKH będzie ubiegać się o wyrok na pełną kwotę domniemanego oszustwa – 147 milionów dolarów – plus odsetki od 2017 roku, plus pewna kwota kary“, powiedział Marc Powers, partner w amerykańskiej firmie prawniczej BakerHostetler, Decrypt.

Kryptońscy brokerzy oszukiwali inwestorów na dziesiątki milionów, SEC twierdzi, że
Wysokie obietnice rynku krypto walutowego były tylko przykrywką dla pary braci z Pensylwanii, by wyłudzić dziesiątki milionów dolarów od inwestorów, amerykańskich papierów wartościowych i giełdy…

A co jeśli CFTC nie może znaleźć Reynoldsa, który od tamtej pory zniknął z powierzchni ziemi?

„Nie ma międzynarodowej obławy, ale gdy CFTC uzyska wyrok zaoczny, będzie w stanie ścigać wszelkie dostępne aktywa (zwłaszcza te w Stanach Zjednoczonych), aby spełnić te wyroki“, powiedziała Rebecca Rettig, partnerka w amerykańskiej firmie prawniczej FisherBroyles, Decrypt. CFTC może również podjąć próbę zwrócenia się do brytyjskiego sądu o wykonanie wyroku“.

Powers powiedział, że CFTC może zamrozić i pozyskać aktywa Reynoldsa za pomocą „wszelkich narzędzi dostępnych dla każdego innego wierzyciela federalnego, który chce zebrać pieniądze z wyroku“.

CFTC może również domagać się postawienia Reynoldsowi zarzutów karnych za „niepodjęcie w dobrej wierze żadnych wysiłków w celu spłacenia kwoty wyroku“. Zakładając, że FKH może udowodnić, że nadal posiada środki na spłatę Bitcoina, FKH twierdzi, że oczywiście dokonał on grabieży.

„Ale do tego kryminalnego postępowania w sprawie pogardy, agencja musi go najpierw znaleźć i sprowadzić z powrotem do Stanów Zjednoczonych.“